Spektakl profilaktyczny

Utworzono: 05-11-2020

02.11 20. w ramach realizacji  Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego teatru ,,Kurtyna”, którzy zaprezentowali spektakl teatralno-profilaktyczny pt. ,,Magiczne słowa”. Adresatami przedstawienia były dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas kl.I-III..

Opowiada ono o chłopcu, który zostaje któregoś dnia ze swoim dziadkiem. Jego rodzice  są  bardzo zapracowani i często oddają swoje dziecko pod opiekę schorowanego ojca. Chłopiec jest pełny energii i nie zawsze potrafi zachować się grzecznie. Jego zainteresowania to nowe zabawki i gra na telefonie. Dziadek swoją opowieścią przenosi wnuczka do pewnej magicznej krainy, w której musi on wykazać się wiedzą o bajkach i magii słów, aby wrócić do świata realnego.

Spektakl Magiczne słowa porusza bardzo ważny i ciągle aktualny problem grzeczności na co dzień.  Dzieci dowiedziały się, że zawsze warto mówić prawdę oraz używać magicznych słów takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam.

Spektakl profilaktyczny