Spotkanie z policjantem

Utworzono: 25-09-2020

W dniu 21.09.2020r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas I – III  oraz grup przedszkolnych z sierż. sztab. Panią Martą Bąciaszek z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”.

Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. Na zakończenie spotkania dzieci dostały odblaski ufundowane przez Urząd Gminy w Cewicach, które pomogą im w zachowaniu bezpieczeństwa.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem