Pasowanie na ucznia

Utworzono: 21-10-2020

14 października 2020r w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja,  przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej wraz z uczniami z klasy II i III przedstawili program artystyczny, podczas którego wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie
i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły Pan Daniel Dąbrowski. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej NSP
w Popowie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów oraz kuferków obfitości. Na koniec Pan dyrektor skierował do uczniów ciepłe słowa, życząc im wszystkiego co najlepsze na nowej drodze obowiązków szkolnych. Po uroczystym apelu wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali Rodzice pierwszoklasistów. Oprócz ciast nie zabrakło pysznego tortu. Na ręce Rodziców składamy serdecznie podziękowania, za przygotowanie wszystkich słodkości.

Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia