Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono: 14-04-2021

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. W naszej szkole ten ważny dzień, w którym solidaryzowaliśmy się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu obchodziliśmy 8 kwietnia. Podjęte działania miały na celu przekazanie dzieciom wiadomości o autyzmie.  Mimo, że na świecie diagnozuje się coraz więcej osób ze spektrum, to nadal pokutuje wiele mitów i stereotypów związanych z tym zaburzeniem. Akcja ma na celu pokazanie czym naprawdę jest spektrum autyzmu, jacy są i co czują osoby w spektrum oraz integrowanie dwóch światów, jakimi są świat ludzi neurotypowych i ludzi ze spektrum. Kolorem akcji jest niebieski, dlatego też tego dnia wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji, która chociaż trochę pozwoli zrozumieć i inaczej spojrzeć na osoby z autyzmem.

https://view.genial.ly/60559c185d00340dad3ecfde/presentation-niebieski

Światowy Dzień Świadomości
Światowy Dzień Świadomości
Światowy Dzień Świadomości
Światowy Dzień Świadomości