Święto Niepodległości

Utworzono: 10-11-2022

BO MY NIE BŁAGAMY O WOLNOŚĆ, MY O NIĄ WALCZYMY”
(Gen. Witold Urbanowicz/Dowódca Dywizjonu 303)

10 Listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Każdego roku jest to dla nas czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W tym roku obchodzimy 104 rocznicę tego wydarzenia. Po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi, i prześladowanymi. Starania
o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej polską politykę czy kulturę.

Upamiętniliśmy to ważne wydarzenie uroczystym odśpiewaniem Hymnu narodowego oraz patriotycznym montażem słowno-muzycznym.

Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości