Wycieczka do Kartuz

Utworzono: 20-03-2024

W dniu 20 marca uczniowie NSP w Popowie wzięli udział w bezpłatnej wycieczce do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach zielarskich. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość samodzielnego wykonania zdrowej mieszanki ziołowej

Następnie odbyło się zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy z historii Kaszub oraz życia codziennego ludności kaszubskiej sprzed lat, m.in. do czego służyły i jak wglądały: klempy, kleka, kijanka i wiele innych sprzętów.

Po zajęciach muzealnych udaliśmy się na spacer po Kartuzach. Zobaczyliśmy kościół św. Kazimierza, kartuską lokomotywę, instrumenty przy szkole muzycznej, pomnik Aleksandra Majkowskiego przy kartuskim szpitalu oraz słynną kartuską kolegiatę.

Dla wielu była to ważna, żywa lekcja historii regionalnej.

Wycieczka oraz towarzyszące jej zajęcia w całości zostały sfinansowane z dotacji na zajęcia języka regionalnego kaszubskiego.

Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz
Wycieczka do Kartuz