Koncert Bożonarodzeniowy

Utworzono: 17-12-2023

Przepiękny Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu przedszkolaków i uczniów Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Popowie za nami.

Po mszy św. o godz.11:00 w Popowie odbył się koncert połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym. Koncert rozpoczęły przedszkolaki, następnie kwartet Czajków, czyli Łucja, Filip, Fabian i Franciszek swoim śpiewem opowiedział nam "Skąd się wzięły święta?" Po nich radość z powodu zbliżających się świąt piosenką "O dobrym świętym Mikołaju" oraz tańcem wyrazili uczniowie klas I-III.

Po ich występie uczniowie klas I-VI zaprosili uczestników koncertu do wspólnego śpiewania mniej lub bardziej znanych kolęd i pastorałek. Koncert swoją grą na instrumentach uświetnili:

Nikodem Gafke - flet

Franek i Fabian Czajka - trąbki

Kolędę "Jezus malusieńki", jej pierwszy znany zapis pochodzi z I połowy XVIII wieku, przepięknie wykonały Jagoda, Weronika i Zuzia.

Na zakończenie ks. Szymon oraz Pani Weronika Czajka zaśpiewali, przy dzielnym wsparciu nauczycieli NSP w Popowie piosenkę pt. "Pierwsza Gwiazda"

Za tydzień wigilia Bożego Narodzenia z tej okazji życzymy wszystkim wielu łask bożych, niech miłość i dobro przepełnia nasze serca i rodziny

Koncert Bożonarodzeniowy