Promocja śpiewnika "Mòtilk" Eugeniusza Pryczkowskiego

Utworzono: 11-03-2024

Radosny to był dzień. Dużo dobrej kaszubskiej muzyki, śpiew, taniec, gra aktorska, gra na instrumantach

Promocja śpiewnika "Mòtilk" Eugeniusza Pryczkowskiego, połączona z przeglądem piosenek pochodzących z tego właśnie śpiewnika już za nami. A występom bacznie przysłuchiwały się same znane na całych Kaszubach osobistości: autor śpiewnika Eugeniusz Pryczkowski, jego córka Weronika Ceynowa, autor muzyki Tadeusz Korthals oraz prezes ZKP Jan Wyrowiński.

Emocji było co niemiara. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, a biblioteki szkolne wzbogaciły się o dwa egzemnplarze śpiewnika "Mòtilk". Uczniowie naszej szkoły, przy akompaniamencie akordeonowym pana Janka Czajki i grze na trąbce Fabiana Czajki wykonali piosenkę "Mùzyka dlô drëcha".

Promocja śpiewnika